vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Střelba 
Střelba na SG
Video prezentace

Sportovní střelba je sportem náročným po stránce psychické, vytrvalostní či silové. Střelci puškových disciplin věnují nejvíce času především speciálnímu tréninku techniky střelby, ale i silovému tréninku, rovnovážným cvičením a plavání.

Díky poctivé komplexní tréninkové práci žáci dosahují dlouhodobě mnoha úspěchů doma i v zahraničí.

Na Sportovním gymnáziu Plzeň patří střelba k zakládajícím sportům. Puškové discipliny od roku 1984, pistolové od roku 1986. Za ta léta absolvovala SG řada juniorských reprezentantů, kteří sbírali medaile nejen na domácích šampionátech, ale i na MEJ a MSJ a mnozí později i v kategorii dospělých. Připomeneme-li ty nejlepší, tak v pistolových disciplinách to byli např. Skopový, Hodek, Eret, Chvátal, Papírník-účastníci MEJ, držitelé medailí družstev z MEJ Pekárková či Cihlář.

Z puškařů např. Abrhámová, Choma, Stupka, Hrdličková, Dlouhý, medailisté z Evropy v jednotlivcích či družstvech Frantal, Beranová, Habartová či Hrnečková. Družstvo juniorek ČR Beranová, Habartová, Kůrková dodnes drží světový rekord ve vzduchové pušce 40 ran.

Nejúspěšnější střelkyní současnosti je puškařka Monika VRÁNKOVÁ, zlatá z MSJ družstev ve SM 60 ran v novém světovém rekordu a držitelka nového rekordu ČR ve standardu 3x20 ran v kategorii dorostenek i juniorek v základním i finálovém nástřelu.

V pistolích kraluje Lukáš KUPEC, vítěz M ČR dorostu a medailista z M ČR v kategorii juniorů.

Marie Kalná

Marie KalnáTrenérkou puškových disciplin na SG Plzeň je od roku 1984 Marie KALNÁ, bývalá dlouholetá reprezentantka a držitelka medailí z ME. Možnost kontaktu na e-mail : maj.kalna@atlas.cz.
© design 2007 Úvodní stránka