vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Volejbal 
VOLEJBAL DÍVKY
Video prezentace Volejbalu
Video prezentace

Historie

Volejbal dívek jako kmenový sport tříd se zaměřením na sportovní přípravu byl založen v roce 2002 na základě spolupráce SG Plzeň s volejbalovým klubem VK Slavia VŠ Plzeň. V současnosti spolupracuje s oddílem TJ Lokomotiva Plzeň.

Současnost

Ve školním roce 2017/18 tvoří skupinu volejbalistek 24 studentek SG, jejichž příprava je vedena trenérkami Mgr.Petrou Konopíkovou a Kateřinou Svobodovou.

Sportovní příprava

Sportovní příprava probíhá podle celoročního plánu. Hlavním cílem sportovní přípravy je všestranný tělesný rozvoj, zvládnutí pohybových a volejbalových dovedností. Zaměřujeme se i na zvyšování dynamické síly a posilování středu těla. Na zdokonalování technického provedení jednotlivých činností jsou zaměřené dopolední tréninky. Navazují útočné i obranné herní kombinace, tréninková hra, příprava na jednotlivá utkání, to je hlavní náplní odpoledních hodin sportovní přípravy. Nedílnou součástí tréninku je regenerace a zdravotní tělesná výchova.

Mistrovské soutěže

Volejbalistky-studentky SG startují v nejvyšších republikových soutěžích mládeže: v extralize juniorek, extralize kadetek a v 1.lize juniorek a kadetek.

Úspěchy

Reprezentace
Od roku 2002 bylo zařazeno do reprezentačních výběrů mládeže ČR několik studentek SG (K. Pastulová, K. Kočiová, P. Netrvalová, K. Strolená, T. Vinklerová, M. Šmídová, D. Urešová, sestry Šmídovy), které se zúčastnily vrcholných reprezentačních akcí ( ME, MS ). V současnosti jsou v užším kádru reprezentace juniorek Hana Judlová, Adéla Benediktová, G.Prokšová a D. Mentlová

Soutěže
Hlavní soutěží pro žákyně SG je extraliga juniorek, v níž v posledních dvou letech obsadily 5. místo. Největším úspěchem bylo 3. místo v sezoně 2007/2008. Družstvo kadetek získalo v extraligové sezóně 2015/16 stříbrné medaile, letos obsadilo 4. místo.

Kontakt

Aleš Novák
Aleš Novák
Trenérská kariéra: Zetor Brno, od r. 1986 Volejbalový klub Královo Pole (24 sezón)
1990 - 2010 šéftrenér volejbalu na Sportovním gymnáziu Ludvíka Daňka v Brně, hlavní trenér mládežnických reprezentačních družstev
2010-2016 svazový trenér dívčí složky
od srpna 2017 trenér juniorek a žen TJ Lokomotiva Plzeň a na částečný úvazek na Sportovním gymnáziu v Plzni.
Trenérská kvalifikace 1. třídy.
Úspěšní svěřenci: Monika Šmídová, Kristýna Pastulová, Nikola Šmídová, Petra Netrvalová, Tereza Vinklerová, Kristýna Strolená, Hana Judlová, Adéla Benediktová, Gabriela Prokšová, Veronika Virtová, Barbora Pospíšilová, Lucie Švejnohová.
Mgr. Petra Konopíková
Mgr. Petra Netrvalová
Trenérská kariéra:Absolventka UK FTVS – obor Tělesná výchova a sport (specializace volejbal), dříve trenérka mládežnických složek SK 15. ZŠ v Plzni (2016 – 3.místo MČR-ŽKY). 2013-2016 extralize a – asistentka trenéra reperezentace dívek RD 98.
V současné době trenérka SG a družstva kadetek v extralize a 1.lize,
asistentka trenéra reprezentace RD 2000/01. Hlavní trenér KCM Plzeňského kraje.
Hráčská kariéra:2004-2009 – hráčka VK Slavia VŠ Plzeň (Extraliga kadetek a juniorek)
2008 – 3.místo Extraliga juniorek
2008 – 2010 – 1.liga žen VK Slavia VŠ Plzeň
Juniorská reprezentantka, MEJ 2008 Itálie - 9.místo.
© design 2007 Úvodní stránka