vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Příjemné prožití letních prázdnin přeje Mgr. Milena Majerová
Sport na SG 

Sportovní gymnázium Plzeň je v západočeské oblasti jedinou státní školou svého typu. Spolu s obdobnými školami v České republice je jedním z článků výkonnostního a vrcholového sportu v daných věkových kategoriích. Sportovně a studijně talentovaní žáci zde nalézají ideální podmínky pro skloubení sportovní činnosti a gymnaziálního studia.

Pojem „ideální podmínky pro sportovní činnost“ je zhmotněn:

  • v kvalitních sportovištích a vybavení školy (sportovní hala, atletický stadion, tělocvičny, judo tělocvična, posilovny, tenisové kurty aj.), v možnosti kvalitní regenerace
  • v nabídce plánovaného zkoušení, změny organizace vzdělávání nebo individuálního studijního plánu pro nejlepší sportovce
  • v neposlední řadě pak ve sboru zkušených trenérů a učitelů tělesné výchovy.

Pro ilustraci předchozích řádek zmiňme z desítek reprezentantů v řadách našich žáků a absolventů alespoň několik jmen a jejich úspěchů: Kateřina Emmons - olympijská vítězka z Pekingu 2008, Mistryně světa a Evropy ve sportovní střelbě, Andrea Hlaváčková – stříbrná medailistka z OH v Londýně, tenisová vítězka čtyřhry na Rolland Garros 2011, Martin Jakš – bronzový medailista z OH ve Vancouveru a mistr světa do 23 let 2008 v běhu na lyžích, Petr Čech - fotbalový reprezentant, vítěz Ligy mistrů 2012, 3.m na Euru 2004, Pavla Kalná - účastnice OH v Pekingu - sportovní střelba, Jan Šefl - 5. místo na MS 2008, 3. místo na ME 2008 v plavání, Jiří Mužík – vicemistr Evropy 2002 v běhu na 400m překážek, několikanásobný účastník OH, Dominik Suchý - 12. místo na OH ve Vancouveru 2010, Aleš Razým – mistr světa do 23. let, 6. místo na MS v Liberci v běhu na lyžích, David Pulkrábek – mládežnický olympijský vítěz ze Singapouru 2010 v judu, Jáchym Wiesner – dvojnásobný Mistr světa v kick-boxu, Adam Roušal – Mistr světa 2011 v hokejbalu, Ivana Sekyrová – účastnice OH 2012 v Londýně – maraton.

S aktuálními sportovními premianty gymnázia se můžete seznámit ve výsledcích každoroční ankety Nejlepší sportovec školy.

Obor studia si žáci volí především podle druhu sportu, kterému se věnují. Vybírat mohou z následujících možností:

79-42-K/41 Gymnázium se sportovní přípravou (čtyřleté studium, třída A)

Ve třídách „A“ studují pouze žáci provozující následující kmenové sporty: atletika, judo, sportovní střelba, plavání, tenis, volejbal – dívky.

Hlavní předností oboru je komplexní zajištění sportovní přípravy žáků školou. Sportovní příprava je součástí rozvrhu a je vedena zkušenými profesionálními trenéry. Bližší informace o sportovní přípravě ve třídách „A“ naleznete zde a pod odkazy kmenových sportů - atletika, judo, sportovní střelba, plavání, tenis, volejbal – dívky.

79-41-K/41 Gymnázium (čtyřleté studium, třída B)

V těchto oborech studují žáci provozující všechny ostatní druhy sportů, nezařazené ve třídách „A“. Škola se spolupodílí se sportovním klubem na rozvoji talentu žáků. Úloha školy spočívá v zajištění všeobecné sportovní přípravy v hodinách rozšířené TV (2x týdně 2h TV všechny ročníky). Sportovní kluby zabezpečují svými trenéry v odpoledních hodinách speciální sportovní přípravu. Dále škola podporuje sportovní činnost žáků uvolňováním na mimořádné klubové tréninky, závody a soustředění. Bližší informace o sportovní přípravě v těchto oborech naleznete zde.

79-41-K/81 Gymnázium (osmileté studium, Prima)

V oboru studují žáci provozující všechny druhy sportů. Škola se spolupodílí se sportovním klubem na rozvoji talentu žáků. Úloha školy spočívá v zajištění všeobecné sportovní přípravy v hodinách rozšířené TV (2x týdně 2h TV všechny ročníky + 1h plavání – prima, tercie v rámci bloku plavání). Sportovní kluby zabezpečují svými trenéry v odpoledních hodinách speciální sportovní přípravu. Dále škola podporuje sportovní činnost žáků uvolňováním na mimořádné klubové tréninky, závody a soustředění.

Žáci provozující kmenové sporty (atletika, judo, sportovní střelba, plavání, tenis, volejbal – dívky) mají po ukončení kvarty možnost přestupu do třídy „A“, kde získají kvalitnější podmínky pro rozvoj svého talentu.

Bližší informace o sportovní přípravě v tomto oboru naleznete zde.

© design 2007 Úvodní stránka