vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Od starověku přes francouzskou revoluci až ke 2. světové válce 

Naše žáky tercie, kvarty a primány čekají letos opět projektové hodiny. Stejně jako v minulých letech jsou zaměřeny na nově probíranou látku. Žáci si svůj projekt připravují v týmech, v kterých jej pak prezentují. Stříhají, malují, lepí, ale také pracují v environmentálním centru na powerpointových prezentacích.

Prima dostala za úkol zpracovat starověký Egypt a Mezopotámii. Terciáni si losovali úkoly k Velké francouzské revoluci a napoleonským válkám. Kvarta vypracovala své prezentace na počítači, tématem byla 2. světová válka.

Všichni žáci se svých úkolů zhostili velmi zdatně a jejich práce byly velmi zdařilé. Jedna skupina primánek si dokonce přivedla ke své prezentaci oživlou mumii, která jejich výstup zpestřila a povyprávěla nám něco o sobě. Opět se potvrdilo, že pokud žáci cokoliv dělají s chutí, snáze se dozvědí nové a také lehce rozšiřují své znalosti.

Mgr. Irena Baranová, vyučující dějepisu

© design 2007 Úvodní stránka