vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Hudebně-výtvarný projekt v tercii 

Stejně jako loňský rok i letos jsme s kolegyní Janou Šlajsovou vyzkoušely kreativitu a fantazii našich studentů. Projekt realizujeme v tercii a v některém z druhých ročníků, abychom zjistily, jak moc se změní vnímání hudby během dospívání.

Průběh celého projektu je jednoduchý. Studenti se rozdělí do malých skupinek, kterým jsou postupně pouštěny hudební ukázky. Po poslechu se tým domluví, jak na ně skladba či píseň působila, jaké barvy jim připomínala a jaký materiál při realizaci použijí. Poté mají čas své nápady takzvaně „hodit na papír“. Když jsou všechny týmy hotové, dají se všechny obrazy k sobě a studenti hádají, která hudební ukázka k nim patří.

Právě závěr celého čtyřhodinového projektu je nejen nejzábavnější, ale zejména nejpodstatnější, neboť se snažíme, aby studenti o svých tipech mezi sebou diskutovali a zdůvodňovali je.

A abyste si to vy sami mohli také vyzkoušet, můžete si k fotografiím dvou obrazů pod textem pustit i ukázku a přesvědčit se, zda máte stejné představy jako naše děti z tercie. (Ukázky jsou od Thomase Newmana a východoevropské vokální skupiny Kitka).


V případě, že nelze ovládat zvuk, klikněte prosím na odkaz zde resp. zde

Mgr. Lucie Popovičová, Mgr. Jana Šlajsová

© design 2007 Úvodní stránka