vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Nejlepší sportovci města Plzně 

Jáchym Wiesner - Nejlepší sportovec města Plzně

Student oktávy a nejlepší sportovec našeho sportovního gymnázia za rok 2012 Jáchym Wiesner byl vyhlášen v kategorii dorostenců též nejlepším sportovcem města Plzně.

Dvacetiletý kickboxer Jáchym Wiesner ze školy bojových umění Narama získal dva tituly mistra světa. První na mistrovství světa organizace W.P.K.A. v řecké Soluni v mužské kategorii ve full – contact a druhý titul organizace W.K.F. v chorvatském Varaždinu. Je rovněž mistrem České republiky mužů v kategorii full – contact.

Po maturitě by rád studoval bojová umění v Číně a chtěl by být doktorem nebo fyzioterapeutem.

Úspěch za úspěchem

Vybojovat titul mistra světa by si přál určitě každý. A co rovnou dvakrát v jednom roce? I to je možné. Své nám může vyprávět Jáchym Wiesner, student oktávy.

Takovéto úspěchy si ovšem zaslouží náležitý obdiv i úctu. Poté, co v prosinci zvítězil v anketě Nejlepší sportovec roku 2012 Sportovního gymnázia, Plzeň, Táborská 28 připsal si nyní na své konto další úspěch – stal se nejlepším sportovcem města Plzně v kategorii dorostu za rok 2012.

Jáchym se tak téměř „přes noc“ stal sportovní ikonou nejen v oblasti kick-boxu, ale i mezi dalšími sportovci ve škole i v celé Plzni. Dokladem je také jeho facebooková stránka se stále rostoucím počtem fanoušků.

Doufáme, že Jáchymova hvězdná kariéra bude pokračovat i nadále a jeho úspěchy budou stále přibývat.

Spolužáci z oktávy

Jan Louda z tercie nejlepším sportovcem města Plzně

Jan Louda, žák tercie sportovního gymnázia, byl ve čtvrtek 14. 3. 2013 vyhlášen nejlepším sportovcem Plzně v kategorii starší žáci.

Již z několika starších článků o Honzovi vyplývá, že se věnuje badmintonu a v roce 2012 získal několik titulů přeborníka republiky v kategorii 13 i 15 letých. Na jaře loňského roku zvítězil také na silně obsazeném mezinárodním turnaji v Belgii.

Myslíme si, že titul krále plzeňského sportu v této kategorii mu právem náleží. Gratulujeme!

Více na webových stránkách Plzeňského deníku a další fotky z vyhlášení.

Mgr. Pavel Hyťha, vyučující TV

© design 2007 Úvodní stránka