vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Finanční trh a jeho úskalí 

Finanční trh a jeho úskalí - to bylo hlavní téma zajímavé přednášky, kterou pro žáky 3. B a Septimy připravila předmětová komise ZSV. Varovat žáky 3. B (v pátek 3. 5. 2013) a Septimy (ve čtvrtek 9. 5. 2013) před různými praktikami přišli, již tradičně, finanční poradci z firmy OVB. Pomocí poutavé prezentace, jednoduchých pomůcek a hlavně srozumitelně přiblížili žákům strukturu i úskalí finančního trhu v ČR.

Upozornili je na možné taktiky a záludnosti i manipulace nebankovních firem a společností, s kterými se běžně můžeme setkat kdekoli, třeba před obchodními centry. Poradili jim jak ošetřovat a jak efektivně nakládat se svými financemi, jak spořit, nebo jak si vytyčit priority v osobním rozpočtu. Podrobně pohovořili o různých druzích platebních karet, v čem jsou mezi nimi rozdíly, jejich výhody i nevýhody a jak s nimi zacházet.

Především a velmi důrazně žáky varovali před zbrklým uzavíráním úvěrů a různých půjček. Na co si dávat při jejich uzavírání pozor, čeho se vyvarovat. Např.: pozor na dozorčí doložku, nebo proč sledovat R.P.S.N., p.a. či p.m.!

Celá přednáška tak navázala na právě probrané téma v ZSV – finanční gramotnost a osobní finance. Žáci tak měli možnost dozvědět se plno důležitých a hlavně praktických informací, které určitě budou v životě potřebovat.

Mgr. Jiřina Mazalová

© design 2007 Úvodní stránka