vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
S němčinou na slovíčko 

V rámci kampaně Šprechtime na podporu výuky němčiny nastartovalo pod názvem S němčinou na slovíčko Německé velvyslanectví a Goethe-Institut spolu s dalšími partnery v minulém roce úspěšné turné po českých městech.

Dne 21. května 2013 zavítalo toto turné s jevištěm a bohatým programem do Plzně. Naše gymnázium rádo využilo možnosti se zúčastnit a vyjádřilo tak svoji podporu celé kampani.

Po celé dopoledne byl připraven hravě pedagogický program, který mimo jiné zahrnoval koncert německé hudební formace Die Fotos, česko-německé divadelní představení spolku A-Basta!, kteří se pro své vystoupení nechali inspirovat pohádkami bratří Grimmů, dále na návštěvníky čekaly krátké studentské filmy, informace o možnostech studia na Západočeské univerzitě a v Německu a nechyběly základní údaje o práci Německé a Rakouské knihovny v Plzni.

Dopoledne s němčinou pod širým nebem se vydařilo a jasně ukázalo na velké šance, které se otevírají v České republice těm, kteří se učí německý jazyk.

Mgr. Gabriela Egersdorfová

© design 2007 Úvodní stránka