vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Hokejisté M. Straka a J. Jeřábek na SG – opravdu nevšední setkání 

Ve čtvrtek 20. 6. 2013 nás na sportovním gymnáziu navštívili hokejisté z týmu HC Plzeň 1929 pan Martin Straka a absolvent naší školy Jakub Jeřábek. V malé tělocvičně se besedy zúčastnili žáci ze sekundy, tercie, 2.B, 3.B a septimy.

Hosté nám přivezli ukázat svůj první extraligový pohár, který vyhráli po napínavém finále ve Zlíně, kde v druhém prodloužení v 96 minutě poslal vítězný gól do branky právě Martin Straka. Zrak všech upřeně směřoval jak na pohár, tak na naše hokejové hrdiny.

Na Martina Straku a Jakuba Jeřábka jsme měli připravené zvídavé otázky. Nejvíce nás asi pobavily dotazy, kdy se neznámí tazatelé zajímali o to, kdo z týmu má nejvíce dívek nebo jaké perličky se udály při vítězných oslavách. Ani na jeden z nich se hokejisté příliš nerozpovídali a dotazy přijali s úsměvem na tváři. Na závěr besedy jsme měli možnost se s hokejisty i s pohárem vyfotit či požádat o autogram.

Pro všechny přítomné žáky bylo setkání skutečným zážitkem. Přejeme oběma slavným hokejistům hodně štěstí do nové sezóny, ať je stejně úspěšná, jako ta předchozí.

Lenka Krumposová, Bára Judlová, 3.B

© design 2007 Úvodní stránka