vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Ve městě valčíku 

Začátkem října 2013 uspořádala Komise německého jazyka Sportovního gymnázia Plzeň pro žáky dvoudenní exkurzi do hlavního města Rakouska.

Cílem bylo poznat Vídeň a vychutnat si atmosféru této krásné metropole, navštívit nejvýznamnější vídeňské památky a také si vyzkoušet své znalosti německého jazyka.

Během dvou dnů jsme postupně navštívili letní i zimní sídlo Habsburků – Schönbrunn a Hofburg, obdivovali jsme Vídeň z ptačí perspektivy – z televizní věže Donauturm, procházeli jsme se v UNO – City (kongresové centrum OSN). V historickém centru města se nám až tajil dech při pohledu na nádherné stavby Státní opery, divadla Burgtheater, Parlamentu, Vídeňské univerzity nebo Radnice. Nevynechali jsme ani chrám sv. Štěpána, příjemná byla též procházka parkem patřícím k Hofburgu, nadchly nás zajímavé exponáty v Přírodovědeckém muzeu. Zbyl také čas na drobné nákupy a posezení u kávy s tradičním dortem pana Sachera. Počasí nám přálo, takže ze své cesty jsme si přivezli mnoho nových poznatků a jen ty nejlepší zážitky.

Cestovali jsme s plzeňskou cestovní kanceláří PRO TRAVEL CK. Její služby byly na vysoké úrovni. Navíc jsme se už dlouho nesetkali s tak profesionálním přístupem, příjemným a vstřícným vystupováním všech pracovníků.

Mgr. Milena Marková

© design 2007 Úvodní stránka