vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Příjemné prožití letních prázdnin přeje Mgr. Milena Majerová
Beseda s Pavlem Vrbou 

Ve středu 4. 12. 2013 nás na sportovním gymnáziu navštívil nejoblíbenější, nejznámější a ještě doposud trenér plzeňské FC Viktoria Pavel Vrba. Beseda se konala v tělocvičně sportovního gymnázia a zúčastnili se jí žáci spolu s vedením školy.

Pan Vrba mezi nás přišel se sympatickým úsměvem ve tváři, za kterou se skrývá nespočet fotbalových úspěchů (mistr slovenské ligy, dvojnásobný mistr české ligy, vítěz českého superpoháru, účast v zápasech Ligy mistrů).

Naši žáci se prostřednictvím pana Mgr. Lintimera ptali na spoustu zajímavých věcí. Hodně dotazů se samozřejmě týkalo trenérského působení pana Vrby v Plzni a také jeho budoucích plánů s fotbalovou reprezentací. Zazněly i dotazy ohledně jídelníčku Pavla Horvátha či kdo je, podle pana trenéra, největším „uličníkem“ fotbalové kabiny.

Zajímavé bylo vyprávění pana Vrby o vlastní fotbalové kariéře. Jak sám popsal, ani jeho hvězdná trenérská kariéra nebyla lehká. Začínal od přípravky přes žactvo a dorost až do mužského fotbalu. Nyní sklízí úspěchy své dlouhodobé a systematické práce. V Plzni působil pět a půl roku a za tu dobu dokázal vyzdvihnout plzeňský fotbal k vrcholu a zanechat tu kus svého fotbalového srdce.

Vedení naší školy nezapomnělo ani na brzké narozeniny pana Vrby a s blahopřáním mu předalo malou pozornost.

Na závěr měli žáci možnost požádat o podpis nebo se s panem trenérem vyfotografovat. Obdivovatelů a fanoušků má na sportovním gymnáziu mnoho. Za nás, žáky, sportovního gymnázia, přejeme panu Vrbovi, aby se mu povedlo s naší reprezentací provést stejná kouzla jako v Plzni ve Viktorce.

Veronika Chocholoušková, 4.B

© design 2007 Úvodní stránka