vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Adventní Mnichov 

Ve středu 18. 12. 2013 se zájemci z řad žáků tříd vyššího gymnázia zúčastnili tematické exkurze do Allianz Areny a adventního Mnichova.

První zastávkou byl stadion Allianz Arena, na kterou se těšili především ti z nás, kteří se aktivně věnují fotbalu. Naše skupina se rozdělila na dvě poloviny, jedna měla prohlídku zajištěnou s místním průvodcem v němčině a druhá v angličtině. Se zájmem jsme průvodce všichni poslouchali a dozvěděli se mnoho zajímavostí kolem fotbalového stadionu, jeho zázemí i populárních mnichovských fotbalových klubů Bayernu a TSV 1860. Na závěr téměř hodinové prohlídky jsme ještě navštívili obchod Megastore, kde jsme si mohli nejen prohlédnout, ale také zakoupit nejrůznější upomínkové předměty s emblémem FC Bayern Mnichov.

Po poledni jsme přejeli autobusem do centra Mnichova, vystoupili u slavné mnichovské Opery a vydali se společně na procházku k nejvýznamnějším historickým pamětihodnostem ve středu města. O tom, co nás čeká a co uvidíme, jsme se už dopředu během cesty v autobuse dozvěděli od našich vyučujících PhDr. I. Žufanové a PhDr. O. Šimandlové. Ty byly našimi průvodkyněmi v samotném městě a upozornily nás na řadu zajímavostí. Viděli jsme např. Rezidenci, Kostel Theatinerkirche, Starou a Novou radnici s orlojem, navštívili gotickou katedrálu Frauenkirche i známý potravinový trh Viktualienmarkt.

Nakonec jsme zamířili na Marienplatz, kde se jako každoročně koná tradiční adventní trh. To zase ocenili ti, kdo ještě neměli nakoupeny všechny vánoční dárky.

V podvečerních hodinách jsme se unaveni, ale spokojeni a plni nových zážitků vraceli do Čech.

Žáci z Kvinty

© design 2007 Úvodní stránka