vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Návštěva Francouzské aliance 

Ve čtvrtek 19. 12. 2013 jsme s naší „francouzskou“ polovinou třídy a se třemi spolužačkami ze 4.A navštívili Alliance fran?aise v Plzni. Hned při příchodu nás mezi dveřmi přivítala milá a usměvavá Francouzka, pracovnice tohoto kulturního a vzdělávacího centra.

V plánu bylo naučit se uvařit výborný tradiční pařížský toast s bešamelovou omáčkou, ale přiznejme si, jsme sportovci, ne kuchaři. Naštěstí nám s přípravou pomohla již zmíněná slečna, takže jídlo bylo skvělé. Každý dostal recept a mohli jsme začít.

Jako překladatelka se osvědčila zejména Tereza Marková ze 4.A, která nám dokázala upřesnit i složitější pokyny. Samotná příprava nebyla náročná, ale my jsme byli nesmělí a nikdo se do práce příliš nehrnul. Po chvíli však každý přidal ruku k dílu. Jeden míchal, druhý naléval a třetí mazal.

Vše šlo dobře a my konečně zasedli ke stolu. Při čekání jsme dostali francouzskou osmisměrku a než se tousty zapekly, naše chytré hlavy stihly najít správné řešení. Na jídle jsme si velice pochutnali a dokonce si někdo i přidal.

Exkurze v Alliance fran?aise se pořádají prakticky každoročně. Určitě jsou pro žáky zajímavým zpestřením školního roku.

K. Paulová, Kvinta

© design 2007 Úvodní stránka