vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Předvánoční Praha 

Těsně před začátkem vánočních prázdnin, ve čtvrtek 19. prosince 2013, jsme společně s našimi vyučujícími anglického jazyka vyrazili do Prahy. Ne snad na vánoční nákupy do zaplněných obchodních center, kam většina z nás tu a tam zavítá, ale na zajímavou a velmi poučnou exkurzi za poznáním nádherných památek a historie našeho hlavního města. Navštívili jsme Pražský hrad, sídlo českých panovníků a později československých a českých prezidentů, prošli jsme malebnými uličkami na Malé Straně, kde na nás dýchla pravá předvánoční atmosféra, přes Malostranské náměstí jsme došli až na Karlův most, kde se nám naskytl okouzlující pohled na Hradčany. Navštívili jsme rovněž Staroměstské náměstí s historickým orlojem nebo Václavské náměstí s tradiční sochou svatého Václava na koni.

V průběhu exkurze jsme se dozvěděli mnoho zajímavých a poučných informací, které nám rozšířily naše znalosti o hlavním městě a jistě nám hodně pomohou nejen při přípravě k maturitní zkoušce z anglického jazyka, ale i z dějepisu nebo českého jazyka. S našimi vyučujícími, paní Mgr. Prunerovou a paní Mgr. Fialovou, jsme strávili krásný předvánoční den, který byl pro nás přínosem a budeme na něj rádi vzpomínat.

Žáci z Oktávy a 4. B

© design 2007 Úvodní stránka