vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Příjemné prožití letních prázdnin přeje Mgr. Milena Majerová
Lyžařský kurz SG Plzeň 2014 

Naše škola se jako každou zimu vydala na lyžařský kurz do penzionu Medard v Božím daru. Ale není zima jako zima. Již na začátku nás zklamalo, že se kvůli jarnímu počasí budeme muset vzdát výletů na běžkách, ale v otázce sjezdovek jsme byli stále optimističtí. Tedy až do chvíle než jsme dorazili na Boží Dar a spatřili jsme rozkvetlé louky s vyjma jediné uměle zasněžené sjezdovky, která byla spíše do kopce než z kopce.

Druhý den byla vyslána vybraná průzkumná skupina, aby zjistila situaci na Klínovci. Naštěstí nám přinesla dobré zprávy. Do konce kurzu jsme tedy dojížděli skibusem na Klínovec. Přestože bylo několik stupňů nad nulou a opalovací krém se slunečními brýlemi byly nezbytností, na technickém sněhu se nám lyžovalo opravdu skvěle.

Po návratu ze svahu a dobrém obědě byl volný program a odpoledne jsme se vydávali na poznávací procházky v okolí Božího daru. Po večerech jsme pak unaveni z celého dne odpočívali a užívali zábavy samozřejmě jen do večerky.

Tento kurz byl navzdory sněhovým podmínkám velmi povedený. Moc se nám tam líbilo, navázali jsme nová přátelství a užili jsme si týden bez učení na čerstvém vzduchu. Je jen škoda, že se na lyžařský kurz nevydáváme každý rok..

Barbora Cislerová a Dominika Divišová
žákyně kvinty

© design 2007 Úvodní stránka