vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Prima v Planetáriu 

Exkurze žáků primy do planetária se uskutečnila v rámci projektu Comenius – Slunce v úterý 15. dubna 2014. Díky získanému sponzorovanému vstupnému od společnosti ABB s.r.o. měli žáci tuto návštěvu zdarma.

Nejprve žáci sledovali projekci filmů Krásy vesmíru a Země, Měsíc, Slunce. Oba filmy přibližují vesmír a dění v něm. Určitě žáky zaujalo vzájemné působení Slunce, Měsíce a Země. Celých 45 minut bylo naplněno mnoha zajímavostmi. Některé informace si pak žáci mohli ověřit při volné prohlídce expozice Planetária. Na základě těchto získaných informací Jan Bašta vytvořil prezentaci o Slunci.

Z exponátů žáky zaujala vodíková raketa. Vyzkoušeli si ovládání lunárního vozítka na dálku. Snažili se manipulovat s robotickou rukou. Nemalé pozornosti neušli další interaktivní exponáty: ukázky fází měsíce, vnitřní stavba Slunce, jaká by byla hmotnost žáků na jednotlivých planetách, pozorování oblohy při mořeplavbách, simulace tornáda, bombardování měsíce, život ve skafandru apod. K nejzajímavějším exponátům patří gyroskop. Bohužel si ho nemohli vyzkoušet všichni odvážní zájemci.

Návštěva Planetária žáky zaujala, přinesla jim mnoho nových poznatků.

© design 2007 Úvodní stránka