vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Na návštěvě v Německé knihovně Goethe Institutu v Plzni 

V květnu 2014 navštívila v rámci výuky německého jazyka skupina žáků třídy 3. B Studijní a vědeckou knihovnu Plzeňského kraje, konkrétně její samostatné pracoviště - Německou knihovnu Goethe Institutu na náměstí Republiky v Plzni.

Pro žáky učící se německý jazyk je potřebné vědět o službách, které toto pracoviště nabízí. Knihovna byla otevřena v roce 1998, kromě výpůjčky knih poskytuje meziknihovní a bibliografické služby, provádí např. odborné rešerše a kopírování patentových spisů, pořádá exkurze, promítání filmů, nabízí konzultace z oboru germanistiky a mnoho dalšího. K dispozici mají návštěvníci též DVD a videopřehrávače k prezenčnímu zhlédnutí filmů, přehrávač k poslechu audioknih a hudby. Zájemci mohou též navštívit zajímavé výstavy v Galerii Evropského domu. Veškeré prezenční služby jsou poskytovány v příjemném prostředí historické budovy, kde se návštěvníci mohou začíst do knihy i do denního tisku.

Žáci při návštěvě tohoto zařízení absolvovali navíc zajímavou vyučovací hodinu němčiny a na závěr řešili úkoly v pracovním listu.

Pokud někteří ze žáků zavítají do tohoto zařízení individuálně i v budoucnu, splnila tato exkurze svůj účel.

Mgr. Milena Marková

© design 2007 Úvodní stránka