vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Regensburg 

Minulý týden 18. – 22. listopadu proběhl výměnný pobyt se studenty Pindl Gymnázia z Regensburgu. Celý týden byl spojen s poznáváním sluneční soustavy, planety Země a celého Vesmíru.

Smích a zábava nás doprovázela již od prvních chvil, když Barča s velkým štěstím stihla sotva doběhnout vlak. V 7:00 hodin ráno se rozjel směr Regensburg. Cestu jsme si zpříjemnili návštěvou jídelního vozu.

Kolem půl 10 jsme dorazili do německého Regensburgu, kde už na nás čekala skupinka našich budoucích super kamarádů. Všichni jsme přešli společně do jejich gymnázia. Nejprve jsme se trochu seznámili a formou hry si zapamatovávali jména. Poté jsme si vybrali našeho kamaráda u kterého jsme strávili 3 dny a on zas pak na oplátku u nás v Plzni. Po shlédnutí krátkého filmu o sluneční soustavě jsme se všichni těšili na oběd. Když jsme se všichni najedli ve velmi dobré školní jídelně, čekala nás prohlídka historického města s našimi kamarády. Ani velmi chladné počasí nám nezkazilo den. Kolem 4. hodiny si pro nás přijely naše nové rodiny.

Další den jsme navštívili Německé muzeum v Mnichově. Den jsme zakončili nákupy různých suvenýrů.

Ve středu dopoledne jsme všichni společně přejeli do Plzně. K obědu si všichni pochutnali v restauraci Na Spilce. Odpoledne jsme provedli my německé kamarády historickými památky a i zajímavými místo pro nás v Plzni.

Čtvrtek byl pro nás den velmi naučný a také pracovitý a zábavný. Dopoledne jsme si prohlédli nové planetárium, kde jsme shlédli i 2 zajímavé filmy. Odpoledne se všichni podíleli na společném vyrábění Sluncí z různých materiálů.

Všechno moc rychle uteklo a už tu byl pátek. Poslední focení do novin a poslední loučení. Naši kamarádi v 11 hodin odjíždí zpátky směr Regensburg.

Všichni byli nadšení, našli spoustu nových kamarádů, zlepšili svoji němčinu a něco nového se dozvěděli. Já osobně jsem měla skvělou rodinu a super 5 denního „parťáka ‘‘ se kterým jsem se například podívala na zápas nejvyšší německé hokejové ligy. Škoda jen, že 5 dní tak rychle uteče. S kamarádkami jsme domluvené, že co nejdříve vyrazíme za našimi kamarády do Regensburgu a příští rok určitě pojedeme znovu. Děkujeme i naším paním učitelkám, které nám často pomáhali s dorozuměním, zorganizovali program a umožnili nám tento skvělý týden.

Michaela Švecová

© design 2007 Úvodní stránka