vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
O zelených potravinách 

V úterý 24. 6. 2014 proběhla ve třídě 2. A přednáška o zdravém způsobu života a zdravém stravování.

Ing. Břachová

Ing. Vlaďka Břachová upozornila žáky na nezdravý, až nepřirozený způsob života v dnešní společnosti, kdy velkým nebezpečím pro každého je stres a „neživá“ strava. Psychické zdraví je podmínkou i pro zdraví fyzické. Když nebudeme celkově zdraví, nebude se nám nic dařit, ani studium, ani sport a sportovní výkony, ani vztahy, ani „Život“. A právě oni – žáci a zároveň aktivní sportovci – potřebují být v co nejlepší kondici. Od toho se potom odvíjí i pocit spokojenosti a štěstí, schopnost plně prožívat život.

Přednášející v souvislosti s výše uvedeným seznámila žáky s pojmem „zelená strava“ jako s vhodným a účinným způsobem řešením. Zelené potraviny mají pro lidský organizmus obrovský význam. Umí postupně dostat přirozeným způsobem tělo do takového stavu, že se dokáže se spoustou problémů vypořádat samo. Mají pro člověka zásadní význam při prevenci různých onemocnění – zejména těch „civilizačních“, ale dokážou řešit i již vzniklé, existující problémy. Jedná se o svěží enzymatický nápoj z mladého ječmene a o sladkovodní řasu chlorella pirenoidosa.

Žáci se zájmem vnímali veškeré přednášené informace a kromě toho, že se dozvěděli o možnostech jak předcházet zdravotním problémům, slyšeli i z úst někoho jiného než učitele, jak nahlížet na život, pojímat ho jako celek a radostně a smysluplně si ho utvářet.

Mgr. Milena Marková

© design 2007 Úvodní stránka