vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Příjemné prožití letních prázdnin přeje Mgr. Milena Majerová
Výlet po Azurovém pobřeží 

V září letošního školního roku jsme se spolu s Církevním gymnáziem Plzeň zúčastnili poznávací exkurze po Azurovém pobřeží jižní Francie.

Výlet jsme zahájili v alpském středisku Chamonix, které hostilo zimní OH v roce 1924. Mezi mraky jsme mohli spatřit i vrchol nejvyšší hory Evropy Mount Blanc. Navštívili jsme také spoustu městeček s jejich dominantami, například Sisteron s Vaubanovo pevností ze 17. století, Moustiers, středověké město ve skalách. Projeli jsme jižní část nejvelkolepějšího kaňonu v Evropě – Grand Canyon de Verdon. Na první pohled nás všechny uchvátila tyrkysově modrá voda, která protéká celou jeho délkou.

Většinu času jsme byli ubytováni v Nice, jehož centrum jsme si samozřejmě také prošli. Vystoupali jsme na vyhlídku, odkud jsme měli město jako na dlani. Viděli jsme staré město s trhem, který se tu koná téměř každý den a k dostání je ovoce, zelenina, různé pečivo, ale i suvenýry a květiny. V Eze jsme si prohlédli parfumérii Galimard vyrábějící parfémy pro velké evropské salony. Mimo jiné si zde nechal namíchat svou vůni i Leonardo Di Caprio. Řádně ovoněni a vybaveni novými parfémy jsme vyrazili vstříc Monaku a světoznámému Casinu v Monte Carlu. Monako je druhý nejmenší stát světa nám známý díky závodu série F1. Osvěženi koupáním ve Středozemním moři jsme se pokochali vyhlídkou na večerní Monaco s knížecím palácem.

Následující den jsme navštívili Cannes, kde se každoročně pořádá světoznámý filmový festival, a loďkou jsme dopluli na ostrov St. Honorat s dodnes fungujícím klášterem. Zbytek dne jsme strávili v Saint Tropez, které je známé díky sérii úspěšných filmů o četnících. Poslední den jsme vyrazili do zábavního parku Marineland, kde jsme viděli úchvatné vystoupení kosatek, delfínů a lachtanů. Vlakem jsme se dostali do městečka Antibes, kde naše exkurze končila. Ještě večer jsme nasedli do autobusu a vydali se zpět do ČR.

Exkurze se nám moc líbila, proto příští rok jedeme znovu. Pojeďte s námi!

Helena Korsová, Kristýna Škopková, 3. B

© design 2007 Úvodní stránka