vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Příjemné prožití letních prázdnin přeje Mgr. Milena Majerová
Reprezentovali jsme naši školu v Evropském parlamentu a v Evropské radě 

Žáci Pavel Vedral a Kryštof Buršík z Oktávy se 21. října 2014 na jeden den stali europoslancem (Pavel) a členem Evropské rady (Kryštof), ve funkci ministra zahraničí Bulharské republiky. Oba žáci se tak zúčastnili v prostorách Krajského úřadu Plzeňského kraje regionálního kola soutěžní simulace "Staň se na den tvůrcem evropské politiky" pro žáky středních škol Plzeňského, Karlovarského a Jihočeského kraje.

Hlavním cílem projektu bylo rozšířit povědomí o fungování institucí EU. Účastníci měli jedinečnou příležitost vyzkoušet si rozhodování v institucích EU, prověřit si své prezentační dovednosti, schopnost diskuze a argumentace a další komunikační aktivity, které jsou spjaty s politickým i jiným vystupováním.

Chlapci se museli na jednání evropského parlamentu i rady zodpovědně připravit. Téma nebylo snadné – přechod ekonomiky států EU na biopaliva 2. a 3. generace a tím i ochrana životního prostředí. Museli nastudovat příslušné podklady a načerpat dostupné informace o tomto problému. Oba žáci se svého úkolu zhostili velmi dobře a celou simulaci si pochvalovali jako vynikající a jedinečnou zkušenost.

Vzdělávací projekt byl organizován zastoupením Evropské komise v ČR a Úřadem vlády České republiky ve spolupráci s informačními středisky Europe Direct a sítí Eurocenter.

Organizačně projekt zajišťovala Asociace pro mezinárodní otázky.

Mgr. Jiřina Mazalová

© design 2007 Úvodní stránka