vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Regensburg 2014 

V druhém listopadovém týdnu se konal již tradiční výměnný pobyt s žáky z Pindl Gymnázia z Regensburgu. Celý týden se nesl ve znamení tradic obou měst.

Nejprve, v pondělí, na nás netrpělivě čekali naši budoucí kamarádi v Regensburgu. Po příjezdu jsme společně pěšky z vlakového nádraží došli do jejich gymnázia, kde jsme ve školní jídelně dostali výborný oběd. Když jsme se najedli, vzájemně se představili a zábavnou hrou si zapamatovali navzájem svá jména, vybrali jsme si našeho hostitele, u kterého jsme strávili dvě noci (on pak na oplátku u nás v Plzni). Po krátké prezentaci jsme se vydali do nedaleké továrny na výrobu automobilů BMW. Spolu s paní průvodkyní jsme si celou továrnu prošli a dozvěděli se mnoho zajímavostí.

Také v úterý nás čekal velmi zajímavý program. Nejprve jsme si prohlédli starobylé centrum města Regensburgu, při kterém jsme dokonce zhlédli slavnostní svatomartinský průvod, kterým 11. 11. přesně v 11 hodin a 11 minut začíná v Německu „fašink“. Po prohlídce města jsme se najedli v historické restauraci, kde jsme ochutnali typické bavorské speciality. Po obědě jsme navštívili Walhallu (památník významných osobností). A protože naši hostitelé měli ten den taneční kurz, přesunuli jsme se pak do tanečního studia, kde jsme měli možnost zúčastnit se taneční lekce. Velmi nás překvapilo, že se u našich německých přátel na tyto lekce nechodí ve společenském oblečení.

Ve středu dopoledne jsme se společně přesunuli vlakem do Plzně. Naobědvali jsme se v restauraci Na Spilce a vyrazili jsme na prohlídku Plzeňského historického podzemí. Ještě jsme si vyšetřili i trochu času na Martinské trhy na náměstí Republiky a pak se už vydali do svých domovů.

Ve čtvrtek jsme navštívili Techmanii. Prohlédli jsme si některé expozice a seznámili se s minulostí závodů Škoda. Po obědě ve školní jídelně jsme si podle své fantazie na památku nazdobili malé skleněné hrnečky. Odpoledne jsme navštívili laser game a den jsme zakončili návštěvou bowlingu.

Celý týden rychle utekl a už tu byl pátek. Ještě jsme zašli „na kafe“ do Bohemie a našim přátelům ukázali Plzeň pěkně z výšky. Na nádraží jsme se naposledy vyfotili, rozloučili se a naši kamarádi v jedenáct hodin dopoledne vyrazili, opět vlakem, zpátky do Regensburgu.

Všichni jsme si výměnný pobyt užili. Doufáme, že stejně nadšeni byli i naši noví kamarádi z Regensburgu.

Michaela Radová, Veronika Potůčková, 3. B

© design 2007 Úvodní stránka