vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Okresní a krajské kolo fyzikální olympiády kategorie E, F 

Okresní kolo 56. ročníku fyzikální olympiády v kategorii E i F se konalo 26. března 2015 v Plzni na Bolevecké základní škole. Do okresního kola postoupili z devíti řešitelů domácího kola dva žáci – Robert Borovanský v kategorii F a Jan Vosejpka v kategorii E. V okresním kole řešili soutěžící čtyři zajímavé praktické úlohy. Naši žáci při řešení těchto úloh prokázali schopnost improvizace a fyzikálního myšlení, protože takové úlohy standardně neřeší ve výuce fyziky.

Okresního kola fyzikální olympiády kategorie E se zúčastnilo celkem 21 řešitelů a náš reprezentant Jan Vosejpka, žák kvarty, obsadil 8. místo s počtem 24 bodů, čímž si zajistil postup do krajského kola. Toto kolo se koná 30.4.2015 a Honzovi držíme palce, aby i zde zabodoval.

Okresního kola fyzikální olympiády kategorie F se zúčastnilo 23 řešitelů a nás reprezentoval Robert Borovanský, žák tercie, který obsadil 15. místo.

Oběma zúčastněným srdečně děkujeme za reprezentaci školy nad rámec svých povinností a přejeme oběma mnoho zdaru a dalších úspěchů.

Mgr. Marie Mašková,
referent FO ( nižší gymnázium)

© design 2007 Úvodní stránka