Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Okresní kolo matematické olympiády

Okresní kolo matematické olympiády v kategorii Z6, Z7 a Z8 se konalo 8. dubna 2015 v Plzni na Gymnáziu, Mikulášské nám. Do okresního kola postoupilo z 12 řešitelů domácího kola pět žáků – v kategorii Z6 Šimon Šticha, Matyáš Trůka z primy, v kategorii Z7 – Jana Čákorová, Lucie Klementová a Matyáš Jánský ze sekundy. Postupující účastníci této velmi náročné soutěže řešili během dvou hodin tři matematické úlohy. Pokud úlohu nejen správně vyřešili, ale i přesně zapsali svůj myšlenkový postup a zdůvodnili řešení, dostali za řešení každého příkladu 6 bodů. Úspěšným řešitelem okresního kola matematické olympiády se stal každý účastník, který dosáhl alespoň 9 bodů.

Okresního kola matematické olympiády v kategorii Z6 se zúčastnilo celkem 65 řešitelů a náš reprezentant Šimon Šticha byl úspěšným řešitelem a obsadil 11. místo s počtem 10 bodů z celkového počtu 18 bodů. Matyáš Trůka byl na 40. místě.

Okresního kola matematické olympiády kategorie Z7 se zúčastnilo 44 řešitelů a nás reprezentovala Jana Čákorová, která obsadila 30. místo a Matyáš Jánský a Lucie Klementová shodné 37. místo.

Všem zúčastněným srdečně děkujeme za reprezentaci školy nad rámec svých povinností a přejeme všem mnoho zdaru a dalších úspěchů.