vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Zbiroh 2015 

Poslední zářijový den, ve středu 30. 9. 2015, jsme se my, zájemci ze tříd 4. A, 1. B a oktávy, vydali na exkurzi do malého městečka Zbiroh. Spolu s našimi vyučujícími Mgr. Baranovou a Mgr. Markovou jsme nejdříve navštívili Městské muzeum a Muzeum Josefa Václava Sládka, kde jsme nejprve zjistili něco o historii a vývoji cechů ve městě Zbiroh, a poté jsme měli možnost prohlédnout si výstavu věnovanou tvorbě a životu básníka J. V. Sládka, který se ve Zbirohu narodil i zemřel. Dozvěděli jsme se něco o jeho dětství, studiích, pobytu v Americe, rodinném životě a v neposlední řadě i o jeho literární tvorbě.

Dále jsme měli na programu zámek Zbiroh. Na zámecké prohlídce nás seznámili s historií zámku, templářského řádu a s tvorbou Alfonse Muchy, který zde při svém pobytu namaloval své nejznámější dílo „Slovanská epopej“.

Výlet se nám všem moc líbil a přivezli jsme si mnoho nových vědomostí, které jistě zhodnotíme v našem studiu.

Anna Šilhavá (Oktáva)

© design 2007 Úvodní stránka