vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Techmania Science Center - 3D tiskárny 

Dne 13. 10. a 15. 10. 2015 jsme v rámci hodin programování navštívili Techmania Science Center. Účastnili jsme se přednášky týkající se 3D tiskáren, kde jsme si nakonec každý sám mohli vytisknout 3D model, který jsme si nechali.

Nejprve jsme v počítači spustili program, kde jsme si vybrali z předem vytvořených motivů a ty jsme pomocí USB disku přenesli do tiskárny. Pomocí dotykového displeje na tiskárně jsme ji dokázali jednoduše spustit. Výroba menších přívěšků trvala kolem dvaceti minut.

Během tisku jsme se od milé průvodkyně Kláry Kořenkové dozvěděli, že 3D tiskárna pracuje na principu rozehřívání plastu za vysoké teploty a následného tvarování pomocí tavící hlavy na sklokeramickou desku. Také jsme se dozvěděli spoustu dalších možností, jak využít 3D tiskárny, např. stavba domů, výroba lékařských protéz, výroba kovových předmětů, ale i třeba tvarování čokolády.

V závěru exkurze jsme si prošli různé expozice v samotné Techmánii.

Žáci Septimy a Oktávy

© design 2007 Úvodní stránka