vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Úspěchy s komiksem 

Naše škola se zapojila do soutěže KOMIKS IN, kterou pořádala Francouzská aliance. Soutěž spočívala v nakreslení komiksu ve francouzském jazyce na téma Plzeň 2015. Byla rozdělena do dvou věkových kategorií 11-15 let a 16-19 let.

Sportovní gymnázium získalo dvě vítězství. V mladší kategorii vyhrála Michaela Šormová z tercie s komiksem Čert na radnici, která spolupracovala s Marií Silovskou a Klárou Novákovou. Ve starší kategorii získala první cenu za výtvarný počin Karolína Špendlová z 2. B s komiksem Jak se kat chtěl ženit. Díla bylo možno shlédnout ve Francouzské alianci, ve které jsem se účastnila i slavnostní vernisáže.

Vítěze vybírala porota z řad známých výtvarných umělců. Vyhodnocení proběhlo v prostorách DEPO2015. Po samotném vyhlášení proběhl program s výrazovým tancem spojeným s hudbou.

Jednou z cen byl i slevový pokaz na výuku francouzštiny, který bych ráda využila.

Karolína Špendlová 2. B

© design 2007 Úvodní stránka