vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Stali se tvůrci evropské politiky 

Dne 12. listopadu 2015 Tereza Nováková a Jakub Tůma, žáci 4. A, se na jeden den stali ministryní vnitra Itálie a europoslancem za Itálii. Jejich úkolem bylo aktivně se podílet na úpravě návrhu směrnice, která stanovuje rámec pro společnou imigrační a azylovou politiku EU. Tereza zasedala v Radě EU a Jakub ve výboru Evropského parlamentu.

Regionální kolo soutěžní simulace „Staň se na den tvůrcem evropské politiky“ pro žáky SŠ Plzeňského, Jihočeského a Karlovarského kraje se uskutečnilo v prostorách Krajského úřadu Plzeňského kraje.

Hlavním cílem projektu bylo rozšířit povědomí o fungování institucí EU. Účastníci měli jedinečnou příležitost vyzkoušet si rozhodování v institucích EU, prověřit si své prezentační dovednosti, schopnost diskuze a argumentace a další komunikační aktivity, které jsou spjaty s politickým i společenským vystupováním.

Tereza i Jakub se museli na jednání zodpovědně připravit podle obdržených materiálů. Nastudovat podklady k imigrační a azylové politice EU i názor na tento problém „své“ země, tedy Itálie, kterou reprezentovali.

Umět oponovat návrhům svých kolegů, navrhnout za svou zemi svá řešení vyzkoušeli si kuloární jednání a dohadování koalic, snažili se získat pro své návrhy garanty z jiných zemí apod.

Vzdělávací projekt byl organizován zastoupením Evropské komise v ČR a Úřadem vlády České republiky ve spolupráci s informačními středisky Europe Direct a sítí Eurocenter. Organizačně projekt zajišťovala Asociace pro mezinárodní otázky.

Mgr. Jiřina Mazalová

© design 2007 Úvodní stránka