vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Praha 

Školní exkurze nejstarších ročníků sportovního gymnázia začala už v Plzni celkem zábavně, když jsme nešťastnou náhodou kvůli vypnutému budíku museli jednoho nejmenovaného žáka málem nechat doma. Ten ovšem na poslední chvíli stihl dorazit, a tak se vyjíždělo v plném počtu.

Exkurze začala u Pražského hradu, kde jsme si také mohli prohlédnout katedrálu sv.Víta a viděli jsme výměnu stráží. Poté jsme pokračovali po nejznámějších památkách Prahy. Z dálky jsme si prohlédli Petřínskou věž, dál jsme pokračovali Nerudovou ulicí kolem domu U dvou slunců, přes Karlův most až na Staroměstské náměstí, kam jsme došli přesně v celou hodinu, abychom mohli sledovat divadlo pochodujících apoštolů, pohyblivých soch po jeho krajích, a slyšet zvuk zvonu na vrcholu věže. Prašnou branou přes ulici Na příkopech jsme pokračovali na Václavské náměstí, odkud jsme odjížděli domů. Do Plzně jsme se vrátili kolem 15. hodiny.

Marie Říhová, Nikole Rambousková 4. B

© design 2007 Úvodní stránka