vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Příjemné prožití letních prázdnin přeje Mgr. Milena Majerová
Projektový den Praha v kontextu české kultury 

Ve středu 25. listopadu 2015 jsme se zúčastnili projektového dne Praha v kontextu české kultury. Připravily ho pro nás naše vyučující PhDr. Šimandlová, PhDr. Hůlová a Mgr. Šlajsová.

Po příjezdu do Prahy jsme nejprve absolvovali komentovanou prohlídku historické budovy Národního divadla. Měli jsme příležitost prohlédnout si budovu „zlaté kapličky“ od místnosti se základními kameny až po střechu, kde jsme pořídili i společné foto.

Poté jsme přes Karlův most přešli na pražskou Malou Stranu a navštívili v Museu Kampa výstavu Toyen (Marie Čermínová). Mimo jiné jsme se dozvěděli, že pečlivě vybrané obrazy jsou zapůjčeny z mnoha významných státních i soukromých českých i pařížských sbírek.

Díky našim vyučujícím jsme během projektového dne získali mnoho zajímavých informací a obohatili se o nové poznatky. Zkrátka projektový den se vydařil.

Žáci sexty a septimy

© design 2007 Úvodní stránka