vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Exkurze do Plzeňského Prazdroje a Pivovarského muzea 

Dne 18. 12. 2015 jsme spolu s žáky 4. ročníku navštívili pivovar. Po vstupu do areálu jsme zamířili do zákaznického centra, kde jsme se setkali s paní průvodkyní. Ta nám stručně popsala historii plzeňského pivovaru a seznámila nás s nejznámějšími českými sládky. Z návštěvnického centra jsme se pivovarským autobusem přesunuli k jedné z nejmodernějších stáčíren s kapacitou 120 000 lahví za hodinu.

Ze suterénu jsme vyjeli největším osobním výtahem v České republice na vyhlídkovou terasu, ze které jsme měli krásný výhled na celou výrobní halu. Poznali jsme suroviny, ze kterých se pivo Pilsner Urquell vaří, a byli jsme seznámeni s celým procesem výroby, což obohatilo naše znalosti o chemickém procesu výroby piva.

Následně jsme si prošli pivovarské sklepy, které se dříve používaly k chlazení piva. Naše exkurze pivovarem se chýlila ke konci, rozloučili jsme se s paní průvodkyní a zamířili jsme do Pivovarského muzea, kde jsme si poslechli příběh piva od starověku po současnost. Například jsme se dozvěděli, že nejstarší pivo bylo uvařeno v Mezopotámii a také proč se pivu říká „tekutý chléb“. Seznámili jsme se s historií plzeňských hospod, s pivními kuriozitami a bednářským řemeslem. Prohlídku jsme zakončili vstupem do Historického podzemí. Všechny nově nabyté informace zúročíme ve výuce.

Marek Loukota, 1. B

© design 2007 Úvodní stránka