vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
PROJEKT O KARLU IV. JE V PLNÉM PROUDU 

Jak jsme slíbili, tak činíme! Žáci nižšího gymnázia si v minulém a tomto týdnu připomněli v hodinách dějepisu osobnost Karla IV.

V tercii a kvartě se opakovalo, v sekundě toto téma bude probráno po jarních prázdninách, neboť nyní se v této třídě dokončili Přemyslovci, a v primě žáci přednesli své prezentace na následující témata: Karel IV. – rodokmen, životopis, manželky a děti, Karel IV. stavitel a zakladatel – Chrám sv. Víta, Karlštejn, Univerzita Karlova, Karlův most, Karlovy Vary, Nové Město pražské.

Primáni se poprvé představili jako týmy, velmi hezky odprezentovali své projekty, které si zpracovali, přičemž splnili cíl těchto projektových hodin a také výchovné a vzdělávací kompetence. Jejich práce jsou vystaveny na chodbě v 1. patře, kde si je mohou prohlédnout a prostudovat žáci celého gymnázia.

I tímto způsobem se opakuje na výstupní kvíz pro nižší gymnázium, který bude následovat týden po jarních prázdninách, tj. 17. 2. 2016. S průběhem a výsledky vás seznámíme.

Za PK D Mgr. Irena Baranová

© design 2007 Úvodní stránka