vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Příjemné prožití letních prázdnin přeje Mgr. Milena Majerová
Džungle zvaná finanční trh 

To bylo hlavní téma zajímavé přednášky, kterou žáci 3. A a 3. B absolvovali začátkem února 2016 po probrání základů finanční gramotnosti a ekonomie v hodinách ZSV. Varovat žáky třetích ročníků před různými nekalými praktikami přišla finanční poradkyně Petra Jindrová z firmy OVB.

Pomocí poutavé prezentace, jednoduchých pomůcek a hlavně srozumitelně přiblížila žákům strukturu i úskalí finančního trhu v ČR. Upozornila je na možné taktiky a záludnosti i manipulace nebankovních firem a společností, s kterými se běžně můžeme setkat kdekoli, třeba před obchodními centry. Poradila jim, jak ošetřovat a jak efektivně nakládat se svými financemi, jak spořit, nebo jak si vytyčit priority v osobním rozpočtu. Podrobně pohovořila o různých druzích platebních karet, v čem jsou mezi nimi rozdíly, jejich výhody i nevýhody a jak s nimi zacházet. Velmi důrazně žáky varovala před zbrklým uzavíráním úvěrů. Na co si dávat při jejich uzavírání pozor, čeho se vyvarovat. Např.: pozor na dozorčí doložku, nebo proč sledovat R.P.S.N., p.a. či p.m.!

Žáci tak měli možnost dozvědět se plno důležitých a hlavně praktických informací, které určitě budou v životě potřebovat. Na úplný závěr je paní Jindrová seznámila s možností brigády pro Fit Česko.

Mgr. Jiřina Mazalová

© design 2007 Úvodní stránka