vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Nejlepší sportovci města Plzně 

V obřadní síni plzeňské radnice byli ve čtvrtek 26. 3. oceněni nejlepší sportovci města roku 2014 v kategoriích žactva a dorostu.

Při akci, kterou připravila Nadace sportující mládeže pod záštitou primátora Martina Zrzaveckého, bylo oceněno celkem osmnáct jednotlivců a devět družstev a nás těší, že se mezi oceněnými tradičně objevila řada žáků Sportovního gymnázia Plzeň

V kategorii mladších žáků, kde se vyhlašovalo bez pořadí, se mezi nejlepšími objevila tenistka Klára Nováková a plavkyně Zuzana Šantínová.

Po roční přestávce se z druhého titulu Sportovec Plzně v kategorii staršího žactva radoval badmintonista Jan Louda. Ten v době slavnostního vyhlášení právě odjížděl reprezentovat Českou republiku na mistrovství Evropy U18 a na místě ho proto zastoupil jeho bratr Jiří, který je také vynikajícím badmintonistou a dnes již naším absolventem.

Vyhlášení sportovců města Plzně za rok 2014

Dále byli v kategorii staršího žactva oceněni Eliška Fajfrlíková (sportovní aerobik) a Linda Hettlerová (atletika).

Mezi dorostenci se mezi oceněné dostali plavec Roman Bischof a atletka Klára Kováříková.

Vyhlášení sportovců města Plzně za rok 2014

Řada našich žákyň byla rovněž členy oceněných družstev AK Škoda Plzeň – juniorky (atletika) a DHC – SVŠ Plzeň – mladší dorostenky (házená).

Ocenění za svou dlouholetou činnost ve sportovním prostředí převzal z rukou primátora Martina Zrzaveckého a předsedy správní rady Nadace sportující mládeže Františka Berky také PaeDr. Václav Kůda, někdejší zástupce ředitelky naší školy, který v loňském roce po více než dvaceti letech ukončil působení ve správní radě nadace.

Vyhlášení sportovců města Plzně za rok 2014

Vedle primátora Martina Zrzaveckého, Michala Dvořáka, člena Rady města Plzně pro oblast podpory podnikání a sportu, starostů plzeňských obvodů a zástupců nadace ocenění sportovním nadějím předávali také známé sportovní osobnosti. Olympijský vítěz z OH 1968 Jan Kůrka, stříbrný z OH 1972 házenkář Vladimír Jarý nebo Přemysl Švarc, český reprezentant v triatlonu a účastník OH v Londýně.

Profily všech nominovaných sportovců budou k vidění na výstavě, která se od 3. do 16. dubna uskuteční ve vstupních prostorách plaveckého bazénu na Slovanech.

Více na: http://www.nsm.cz/

Lukáš Lintimer vedoucí trenér SG

© design 2007 Úvodní stránka