vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Exkurze po Praze 

V pondělí 26. 9. 2016 jsme v brzkých hodinách opustili Plzeň s jasným cílem Praha. Zanedlouho jsme dorazili na místo určení, tedy Pražský hrad. Jelikož jsme nebyli jedinými návštěvníky, museli jsme vystát poměrně dlouhou frontu, ale ani ta nás neodradila a po chvíli už jsme se kochali krásami v podobě Pražského hradu. Měli jsme štěstí. Vyšlo nám krásné, slunečné počasí a tak se všechno zdálo ještě hezčí. Obzvláště výhled na Prahu z areálu Pražského hradu byl opravdu povedený. Viděli jsme střídání hradní stráže, která se během své služby nesmí ani pohnout. Dále jsme měli možnost nahlédnout do ohromné katedrály sv. Víta, podle které Prahu každý pozná.

Dalším bodem na naší trase byl Karlův most, který přetíná širokou Vltavu a je také nejstarším mostem v Praze. Na Karlově mostě jsme viděli spousty pouličních umělců, hlavně tedy malíře a hudebníky. Po zdolání Karlova mostu jsme pokračovali na Staroměstské náměstí, které se svým Orlojem patří podle hodnocení mnoha turistů k jednomu z nejkrásnějších v Evropě. My se k tomuto kladnému hodnocení také přidáváme. To ale nebylo vše. Naše pražské putování pokračovalo dál a to přes velmi známou ulici Na Příkopě až na samý konec naší trasy, tedy Václavské náměstí. Při cestě k autobusu jsme ještě viděli krásnou budovu Národního muzea. Celý den v Praze jsme si všichni do jednoho velice užili. Program byl plný zajímavých míst a informací, které se nám k maturitě budou hodit.

V. Krušina, Oktáva

© design 2007 Úvodní stránka