vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Kurz 1. pomoci pro budoucí řidiče 

V pondělí 24. 10. 2016 jsme se zúčastnili zajímavé akce. Pro žáky 3. ročníků naše škola uspořádala dvouhodinový kurz první pomoci pro budoucí řidiče.

Dozvěděli jsme se, jak se správně zachovat při dopravní nehodě. Pozvaní lektoři nám ukázali, jak provádět resuscitaci, dýchání z úst do úst nebo jak a za jakých okolností je možné při dopravní nehodě šetrně sundat helmu zraněnému cyklistovi či motorkáři. Vysvětlili nám, co bychom měli uvést a jak bychom měli popsat situaci nehody, které jsme byli svědky, záchranné jednotce. V závěru kurzu jsme dostali možnost prakticky si vyzkoušet některé záchranářské postupy na figurínách. Lektoři nám také pověděli o některých svých zkušenostech se správným, ale i zcela neodborným, chybným postupem při záchraně člověka při dopravní nehodě.

Akci jsme hodnotili jako přínosnou. Shodli jsme se, že budeme dělat vše pro to, abychom byli opatrnými a zodpovědnými účastníky silničního provozu.

Kristýna Venturová, 3. B

© design 2007 Úvodní stránka