vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Význam plzeňských řek 

Dne 24. 10. 2016 zorganizovala paní učitelka Vondráčková ve spolupráci s Občanským sdružením Ametyst pro kvartu ekologicky zaměřenou výpravu k plzeňským řekám.

O akci žáci kvarty napsali:
Dnes jsme prožili úžasný den plný dobrodružství a dozvěděli jsme se plno nových poznatků, které se vztahovaly k plzeňským řekám, například, jak se pojmenovávají řeky po soutoku nebo historické i nynější názvy plzeňských mostů.

Sraz byl v 8:55 h u Mlýnské strouhy, kde jsme se seznámili s lektorkami a domluvili jsme se na programu. Dále jsme postupovali po jedné z plzeňských stezek až na soutok Mže a Radbuzy. Tam jsme si zahráli několik naučných her. Poté jsme proti proudu Mže zamířili směrem k nákupnímu středisku PLAZA. Cestou jsme se párkrát zastavili a vyslechli si zajímavé poznatky.

Na konci výpravy jsme dostali dotazníky na téma ŘEKA. Poté jsme jich několik přečetli a navzájem jsme se rozloučili. A popřáli si vše dobré do dalšího setkání.

Den jsem si náramně užil a doufám, že takových exkurzí bude více.

Martin Kočandrle a Adam Horník, KVARTA

© design 2007 Úvodní stránka