vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Výstava Má plast 

V úterý 25.10. 2016 se žáci sexty zúčastnili projektu s názvem ,,Má plast". Tato výstava se koná od 12.10. 2016 až do 28. 2. 2017 v Plzni v DEPU2015.

Výstava řeší ničení životního prostředí způsobené plastem (mořský odpad, černé skládky...) a poukazuje na různá využití plastu. Plast se používá nejen na výrobu lahví, ale také pro zábavu, kulturu apod.

Na výstavě vás hned zpočátku zaujmou nádherné velké lustry, které vypadají jako křišťálové. V obrovském plastovém tubusu, který je součástí výstavy a musí zde vydržet po celou dobu konání této akce, nás s celým projektem a hlavní myšlenkou seznámila mladá průvodkyně. Můžete zde např. vidět i mnoho bot vyrobených z plastu nebo poučná videa o tomto celosvětovém problému. Své děti si zde můžete nechat hrát v dětském koutku a na prolézačkách také vyrobených pouze z plastu. Výstava je určitě poučná a k zamyšlení. Důvod naší účasti bylo hlavně téma o zatěžování životního prostředí, s kterým jsme se seznamovali v hodinách AJ.

Děkujeme paní učitelce Fialové za hezky strávené odpoledne.

Za sextu Jáchym Trojanec

© design 2007 Úvodní stránka