vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Advent v Evropském parlamentu 

Díky vyučující Mgr. Mazalové, která nám v říjnu 2016 nabídla účast na simulaci zastupitelstva v Plzni, jsme měli možnost podívat se do Štrasburku, kde sídlí Evropský parlament.

Tak jsme čtyři (Adéla Heroutová, Max Sahaj, Honza Duchoslav a Eliška Fajfrlíková) 14. 12. 2016 v ranních hodinách odjížděli z Plzně poznávat Štrasburk, především pak Evropský parlament. Protože nás jelo celkem 80, rozdělili nás organizátoři na dvě části. První skupina se zúčastnila předávání Sacharovy ceny v EP a my, s druhou skupinou, jsme se vydali prohlédnout vánoční Štrasburk. Večer se obě skupiny sešly na výborné večeři na francouzský způsob. Po večeři jsme odjeli do blízkého města Mutzigu, kde jsme byli ubytováni.

Druhý den jsme si v doprovodu průvodce prohlédli vnitřek budovy Evropského parlamentu a mohli jsme sledovat zasedání europoslanců. Velkým zážitkem pro nás bylo setkání a zároveň beseda s europoslancem Jaromírem Štětinou. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o fungování Evropského parlamentu i o tom, jaké to vlastně je být europoslancem.Jako malou pozornost každý z nás dostal tašku s logem Evropského parlamentu plnou brožurek, suvenýrů a upomínkových předmětů. Poslední akcí našeho pobytu ve Štrasburku byla prohlídka muzea čokolády.

Třetí den byl ten poslední. Čekala nás cesta domů, ale než jsme opustili Francii, zastavili jsme se na krátkou prohlídku městečka Colmar.

Nikdy předtím jsme si nedokázali představit, co politika přesně obnáší. To se díky naší účasti na simulaci plzeňského zastupitelstva a exkurzi do Evropského parlamentu změnilo.

Adéla Heroutová, Septima

© design 2007 Úvodní stránka