vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Jeden den v budoucnosti 

Ve čtvrtek 2. února 2017 se žáci nižšího gymnázia přenesli na jedno dopoledne do budoucnosti. Na toto téma byl letos vyhlášen projektový den a diváci se nestačili divit, co všechno se dá v příštích časech zažít.

V lednu se hodiny VV a HV měnily na vášnivé diskuzní kroužky, ale i dílny na výrobu rekvizit a nápaditých kostýmů a v neposlední řadě i na divadelní jeviště a taneční studia. Myslím, že děti protancovaly i nejednu hodinu TV. Ale výsledek stál za to.

S primou jsme se v den D ocitli díky porouchanému stroji času na jiné planetě. Obdivovali jsme nádherné taneční vystoupení ,,ohnivých“ děvčat i bojový tanec mezi mimozemšťany a lidmi. Nakonec jsme si oddychli, že se všichni šťastně vrátili na Zem.

Sekunda necestovala nikam daleko. Příjemně nás pobavila vzpomínkami z domova důchodců i závěrečným důchodcovským tancem.

S tercií jsme se přenesli do doby, kdy Zemi hrozí konec světa a jen pár vyvolených se může zachránit letem na jinou planetu. Naštěstí to byl jen sen a my můžeme doufat, že se do takové situace nikdy nedostaneme.

Kvarta už během příprav dokazovala, že chce napravit loňský neúspěch, a předvedla úžasný výkon. Vtipně sehráli zasedání OSN, které jednalo o důležitosti mandarinek. Vše měli propojeno hudbou, slyšeli jsme krátké pozdravy v jednotlivých jazycích ( korejština, čínština, ruština…). Kvůli odlišným názorů samozřejmě došlo k bitvě, ale nakonec hádka skončila tanečním smírem.

A tím skončil i letošní projektový den. Vzhledem k výkonům měla porota velmi těžký úkol s vyhlášením výsledků.

Výsledky:
1. m. KVARTA
2. m. SEKUNDA
3. m. PRIMA
4. m. TERCIE

Za VV a HV Mgr. Jana Šlajsová

© design 2007 Úvodní stránka