vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Příjemné prožití letních prázdnin přeje Mgr. Milena Majerová
Lyžařský kurz SG 2017 

Jako každým rokem se žáci tříd SEKUNDY, KVINTY, 1. B a vybraní žáci z třídy 1. A zúčastnili lyžařského kurzu na Božím Daru v Krušných horách. Ubytováni jsme byli v penzionu Medard, odkud jsme každé ráno vyráželi do skiareálu Neklid na ranní výcvik. Byli jsme rozděleni do skupin, ve kterých jsme absolvovali celý kurz pod vedením zkušených učitelů TV z našeho gymnázia.

Tento rok jsme měli velmi dobré sněhové podmínky, ačkoli počasí nám na sjezdovkách moc nepřálo. Téměř každý den bylo zataženo a foukal vítr, ale i přesto jsme si kurz velmi užili.

Každé odpoledne jsme se vydali na běžky, které byly skoro pro všechny novinkou, ale zvládli jsme si je rychle osvojit.

Největším úspěchem našeho kurzu bylo skóre 0 na počtu zraněných či nemocných, za což děkujeme hlavně našim vyučujícím, kteří nás výcvikem na lyžích a na snowboardu bezpečně provedli. Zároveň jsme se seznámili s novými spolužáky z vedlejších tříd, a to náš „lyžák“ ještě více vylepšilo.

Karolína Egersdorfová, Eva Fastnerová, KVINTA

© design 2007 Úvodní stránka