vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Z Cardiffu do Londýna 

Ve dnech 21. 5. – 27. 5. 2017 prožili studenti našeho gymnázia zajímavý a přínosný týden ve Velké Británii. Během této jazykově – poznávací exkurze jsme navštívili magické místo Stonehenge, lázeňské město Bath, založené Římany.

V Cardiffu, hlavním městě Walesu, jsme se prošli nejen historickou částí, ale i budovami a parkem známé cardiffské univerzity. Zaujal nás také Millenium Stadium, kde se v sobotu 03.06. odehraje finále fotbalové Ligy mistrů, a centrum města vyzdobené v duchu této významné události. Jeden celý den jsme prožili v překrásné přírodě jižní Anglie, v oblasti Cornwall. V Londýně nás pak kromě nejznámějších historických památek a turistických atrakcí čekaly dva úžasné zážitky. Prohlídka fotbalového stadionu FC Arsenal, jehož branku poslední dvě sezóny hájí Petr Čech. Velkým překvapením a radostí pro nás byly hráčské karty s vlastnoručním podpisem, které nám Petr věnoval. Bylo to od něho, jakožto bývalého studenta našeho gymnázia, opravdu velmi milé.

Dalším nezapomenutelným zážitkem byl úchvatný pohled z nejvyššího mrakodrapu v Evropě – The Shard. Jako již tradičně měli studenti možnost zdokonalit se ve svých jazykových schopnostech díky ubytování přímo v anglických hostitelských rodinách ve známém přístavním městě Plymouth. To jim umožnilo nejen bezprostředně navázat kontakt s rodilými mluvčími, ale poznat typické anglické prostředí, kulturu a zvyky. Studenti si tak kromě suvenýrů ze Spojeného království odváží i hezké vzpomínky a nezapomenutelné zážitky.

Mgr. Petra Prunerová
vedoucí jazykově – poznávací exkurze

© design 2007 Úvodní stránka