vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Prohlídka ve vědecké knihovně se vydařila 

Dne 3. října 2017 se uskutečnila exkurze do Studijní a vědecké knihovny v Plzni. Žákům 1.A sportovního gymnázia se zajímavá prohlídka velmi líbila a dozvěděli se důležitá fakta, která jim budou v budoucnosti při vypracování různých prací užitečná.

Studenti zjistili, že knihovna nabízí téměř 2 miliony dokumentů, knih a periodik. Vědecká knihovna je moderně vybavená počítači i připojením k internetu. Jsou k dispozici kopírky a tiskárny pro potřeby studentů. Knihovna je přehledná díky online katalogu, ze kterého si potřebné knihy můžeme objednat, nebo si pouze najít označení/číslo knihy, kde se kniha v knihovně nachází, a tím ušetřit spoustu času. Knihovna obsahuje knihy staré několik desítek let, ale dodává i ta nejnovější vydání, a tím se nabídka knihovny neustále rozrůstá.

Nejvíce žáky zaujala všeobecná studovna a čítárna časopisů. V čítárně si můžeme přečíst nejnovější nebo i velmi stará čísla časopisů, ale je bohužel zakázáno si časopisy půjčovat domů. Studovna měla nádherný americký nádech, také spoustu knih a encyklopedií, které již mnoha studentům pomohly.

Internet je sice úžasná věc, ale přesto se studenti ke knížkám, hlavně v nejtěžších chvílích při studiu, rádi vracejí.

Tereza Brotánková, 1. A

© design 2007 Úvodní stránka