vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Na návštěvě v Plzeňském rozhlase 

V semináři cvičení z psychologie a sociologie ve 4. ročníku budeme probírat média, jejich vývoj a hlavně význam v současné komunikaci. Proto nás paní učitelka Mazalová vzala 17. 10. 2017 na exkurzi do budovy Českého rozhlasu v Plzni na náměstí Míru.

Tato budova je unikátní. Proč? Byla od počátku projektována a postavena jako jediná v Evropě (asi i ve světě) jako rozhlasová. Je ve stylu českého funkcionalismu a od roku 2002 je národní památkou.

Naším průvodcem byl manažer marketingu, pan Pavel Bouda. Hned na začátku nám vysvětlil, že kromě technické a akustické dokonalosti je unikátnost této budovy v tzv. plovoucích studiích.

Ukázal nám nahrávací studia – hudební i činoherní (liší se od sebe různou akustikou), vzal nás do režie, do studia zvaného plenér, kde neslyšíte svoji ozvěnu. Viděli jsme sál, kde zkouší Plzeňská filharmonie nebo kde probíhají veřejné nahrávky. Zlatým hřebem naší exkurze byla možnost vidět, jak se dělá živé vysílání zpráv, nebo rozhovor s lékařem, který zrovna odpovídal na dotazy posluchačů.

Dozvěděli jsme se, jak se měří poslechovost rozhlasových stanic, jak je to s reklamou ve veřejnoprávním médiu, s jakým ročním rozpočtem rozhlas disponuje, že má 60 zaměstnanců a spoustu dalších zajímavých informací.

Škoda, že jsme se nestihli podívat do rozhlasového muzea, možná příště.

K. Špendlová, M. Vodáková (4. B)

© design 2007 Úvodní stránka