vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Planetárium Praha 

Dne 12. 10. 2017 se žáci z 1. A, 1. B a částečně z kvinty vydali na exkurzi do pražského planetária.

V ranních hodinách jsme vyjeli vlakem směr Praha hlavní nádraží. Odtud jsme se přesunuli metrem do stanice Holešovice a pak došli pěšky až k planetáriu v Královské oboře. Tam jsme nejprve měli individuální program, kde byla možnost si vyzkoušet mnoho pěkných exponátů. Zaujaly nás například tellurium – model oběhu Země a Měsíce kolem Slunce, model Stonehendge, černé díry nebo letošní novinka k 55. výročí prvního letu do vesmíru, maketa Gagarinova přistávacího modulu kosmické lodi Vostok. Zjistili jsme také, kolik bychom vážili na ostatních planetách Sluneční soustavy a mohli jsme se vyfotit v kosmonautickém skafandru.

V největším sále Cosmorama s nebeskou klenbou jsme viděli pořad Astrofyzika, ve kterém jsme si zopakovali probranou látku a dozvěděli se mnoho dalších zajímavých informací o vesmíru pro zeměpis i fyziku.

Celý den jsme si užili s úsměvem na tvářích a na zážitky z akce budeme dlouho vzpomínat.

Jakub Veselý, 1.B a Linda Suchá, 1.A

© design 2007 Úvodní stránka