vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Španělštináři ze sekundy a tercie mají „svůj“ jazyk opravdu rádi 

Ve středu 25. 10. 2017 si studenti sekundy a tercie kvůli španělštině udělali čas mezi školou a tréninky a společně se zúčastnili akce pro děti, které si chtějí zábavnou formou procvičit španělštinu s rodilou mluvčí. Pořádající Románská knihovna Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje v rámci svého cyklu Cantando y aprendiendo připravila hodinu speciálně pro naši skupinu. Přivítala nás vedoucí oddělení zahraničních knihoven Mgr. Vlasta Kapsová a velice mile nám přiblížila zahraniční knihovny a seznámila nás s Estefanií, naší lektorkou z Mexika.

Na začátku jsme se představili, řekli pár slov o sobě a zjistili, že my Češi a Mexičané ze severu země máme něco společného, tančíme polku ?. Pak jsme se dozvěděli o něčem, co nás naopak odlišuje. V Mexiku slaví Svátek mrtvých, naše Dušičky, hodně vesele, se spoustou muziky, barev a vtipů.Naučili jsme se přitom i řadu slovíček. Nakonec jsme trochu procvičili paměť při opakování slov a připomněli si, jaké členy mají podstatná jména ve španělském jazyce.

Byla to zábava. Ne vždy jsme sice přesně rozuměli všemu, co nám lektorka říkala, ale vždy jsme pochopili smysl. A to je ;PERFECTO! Setkali jsme se s rodilou Mexičankou, potěšilo nás, že přestože jsme začátečníci, tak trochu rozumíme a ona rozumí nám! ? Hodina měla jedinou vadu, utekla příliš rychle. Až budeme mít další příležitost, určitě ji využijeme!

A stručné hodnocení samotných studentů? ;Muybien! ;Interesante! ;Nos gusta el espanol!

Mgr. Jana Frischová

© design 2007 Úvodní stránka