vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Španělská kultura křížem krážem 

Dne 15.11.2017 se naše skupina španělštinářů z 1. A a 1. B vydala na exkurzi do Prahy, abychom se dozvěděli něco více o španělské kultuře a o Španělsku samotném.

Hned po příchodu na místo jsme si užili koncert a ukázku flamenka. Sami jsme si vyzkoušeli hru na cajón (tradiční perkusový nástroj) a základy vytleskávání rytmu. Pak jsme se snažili napodobit tanečnici a její práci s vějířem, šátkem a holí. Kluci si vyzkoušeli roli býka a toreadora.

Všichni jsme pak zavzpomínali na španělskou literaturu a známé spisovatele. Dokázali jsme složit mapu Španělska a umístit hlavní města jednotlivých regionů. Také jsme se mohli naučit několik frází nejen ze španělštiny, ale i z ostatních oficiálních jazyků Španělska. Ke konci nás čekala prezentace o španělské kuchyni a hlavně ochutnávka tradičních španělských tapas a nápoje sangría (ta byla pochopitelně nealkoholická ?). Na závěr jsme doplnili kvíz a křížovku s významnými osobnostmi ze Španělska. Zlatou tečkou bylo výherní vylosování naší spolužačky Kristýny.

Celý výlet jsme si moc užili. A Španělsko už pro nás není španělskou vesnicí. :)

Barbora Svitáková a Markéta Kubecová, 1.B

© design 2007 Úvodní stránka