vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
O holocaustu jinak 

Ve čtvrtek 15. února 2018 jsme měli – naše třída 4. B a maturanti z dějepisu z Oktávy a 4. A - prodlouženou výuku dějepisu.

Zrovna jsme dobrali 2. světovou válku, a tak paní Mazalová využila na podnět Honzy Duchoslava nabídku pana Radka Hejreta, koordinátora vzdělávání v mezinárodní organizaci ICEJ, a pozvala ho na přednášku o holocaustu.

Je to téma velmi vážné, smutné, často bagatelizované, ale potřebné.

Pan Hejret nás okamžitě vtáhl do tohoto smutného tématu, zaujal nás svou dokonalou znalostí problematiky i svým velmi srozumitelným a upřímným projevem.

Bylo dobře, že jsme o tomto tématu již měli základní povědomost z dějepisu. Dovolilo nám to lépe se orientovat v základních pojmech, které se k holocaustu váží, protože jsme je již znali. A také lépe pochopit širší historické souvislosti holocaustu.

Pan Hejret nám vysvětlil zdroje příčin nenávisti k Židům od starověku až do vzniku druhé světové války. Přinutil nás prostou matematickou argumentací, na pozadí konkrétních životních příběhů obětí holocaustu (těch, co přežili, i těch, co to štěstí neměli) zamyslet se nad zrůdností této ideologie.

I díky této přednášce už nikdy pro nás nebude holocaust jen prázdným historickým pojmem nebo názvem kapitoly v učebnici.

Za kolektiv 4. B J. Duchoslav a D. Ulč

© design 2007 Úvodní stránka