vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Nejlepší sportovci města Plzně 

Eliška Pechmanová je držitelkou titulu Sportovec Plzně v kategorii staršího žactva za rok 2016!

Plzeň zná nejlepší sportovce roku 2016 v kategoriích žactva a dorostu. V obřadní síni plzeňské radnice se jimi stali žákyně Sportovního gymnázia Plzeň Eliška Pechmannová (sportovní aerobik) a Filip Nepejchal (sportovní střelba). Jubilejní 20. ročník prestižní ankety připravila Nadace sportující mládeže pod záštitou primátora Martina Zrzaveckého.

Eliška prožila sportovně mimořádně úspěšný rok 2016. Získala bronzovou medaili na MS ve Vídni a také na mistrovství Evropy v Karlových Varech.

Velikou radost nám však rovněž udělali všichni naši žáci, kteří se mezi oceněnými sportovci objevili.

V kategorii mladších žáků byl oceněn plavec Tomáš Chocholatý, mezi dorostenci pak atletky Katka Skypalová a Tereza Jonášová, badmintonista Jan Louda, sportovní aerobička Eliška Fajfrlíková a v neposlední řadě pak Jan Hašek, sbírající úspěchy v běžeckém lyžování, MTBO a v lyžařském orientačním běhu.

Řada našich žáků byla v loňském roce rovněž členy oceněných týmů VK Slavia VŠ Plzeň –kadetky (volejbal), DHC Plzeň – mladší dorostenky (házená) nebo PSC v Plzni – starší žačky (moderní pětiboj).

Mgr. Lukáš Lintimer

© design 2007 Úvodní stránka