vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Plzeňské plavkyně vybojovaly svůj historicky první titul 

O velikonočních svátcích se tradičně v pátek a sobotu uskutečnilo finále MČR družstev. Tentokrát se osm nejlepších týmů mezi muži a stejný počet ženských družstev sjelo do Ostravy. Na startu se objevilo šest účastníků posledního evropského šampionátu v krátkém bazénu – Tomáš Franta, Petr Bartůněk, Josef Moser, Filip Chrápavý, Kristýna Štemberová a Barbora Janíčková. Novými republikovými šampióny jsou ženy Slávie VŠ Plzeň a muži brněnské Komety.

V mužské kategorii se čekalo, zda po 25 letech někdo sesadí z trůnu tým Komety Brno. Od začátku ale bylo jasné, že Kometa přijela opět ve skvělé formě. Už po prvním dnu měli muži z Komety náskok 36 bodů a ze hry o titul je mohla vyřadit pouze shoda nešťastných okolností. Nic podobného se ale nestalo a Kometa si z Ostravy odváží již 26. titul v řadě. O druhé místo probíhal obrovský souboj mezi muži Bohemians Praha a Slávií VŠ Plzeň. Doslova v každé disciplíně se týmy mezi sebou přetahovaly o body. Klokani z Prahy navíc měli velmi silný závěr a náskok Plzně ukrajovali kousek po kousku. Nakonec to ale nestačilo. Stříbro vybojovala Slávia VŠ Plzeň o pouhých 5 bodů před Bohemians Praha.

Mezi ženami se obhájkyně titulu z Bohemians Praha do finále neprobojovaly a výkony ze semifinále nasvědčovaly velkému souboji mezi domácím KPS Ostrava a Slávií VŠ Plzeň. Tomu také odpovídalo dění v bazénu. První den byl velmi vyrovnaný na čele se usadily ženy z Plzně s náskokem pouhých 12 bodů právě před domácím družstvem. Velký boj probíhal také o 3. místo mezi týmy Komety Brno a Lokomotivy Trutnov. Celkové pořadí se ale neměnilo. Historicky první titul v soutěži družstev tak vybojovaly ženy Slávie VŠ Plzeň před domácím týmem KPS Ostrava a bronz získala Kometa Brno o pouhých 11 bodů před Lokomotivou Trutnov.

Pevnou součástí vítězného plzeňského týmu žen byly i studentky našeho sportovního gymnázia Kristýna Štemberová, Nikol Žůrková, Izabela Zekuciová, Veronika Tondrová, Markéta Tužilová, Kristýna Nováková, Lucie Šebestová, Lucie Pecušová a Lucie Trinerová.

Lukáš Luhový, trenér plavání

© design 2007 Úvodní stránka